¿


Gossip Girl
Eylül 21, 2008, 1:18 am
Filed under: dizi

Geçen pazar CNBCe‘de ilk bölümünü seyrettikten sonra 36 saat içerisinde ilk sezonu izleyiverdim. İkinci sezonun mevcut 3 bölümünü de aradan çıkartıp konuya tamamiyle hakim olabildiğime göre artık karalayabilirim bi’ şeyler.

Güzel dizi bu. Rakipleri kabul edilebilecek The OC, Dawson’s Creek, One Tree Hill falan komple bok yesin hatta o derece. Neden bu kadar iddialı konuşuyorum? Kendimce formulledim çünkü dizileri, önce bunları anlatmam gerek.

Her dizinin kendini izlettiren artıları vardı.
The OC
‘de zenginlik ve güzellik üzerine kuruluydu genel konu, güzel soundtrack ve alakasız pek çok gönderme kullanarak ilgiyi maksimize ediyorlardı.
One Tree Hill
gençlik dizisi diye başlayıp senaryosunu kuvvetlendirerek tutunabildi. Çapraz ilişkiler, aile sorunları, olmayan baba figürü falan klişeden ölmesine rağmen şaşırtma unsurunu ve karakterlerin derinliklerini her sezon daha da iyi kullanarak sevdirdi kendini ki bu kadar tırt bi konuya rağmen 6. sezona başlamasını başka şekilde açıklayamayız.
Dawson’s Creek
‘i anlatmaya gerek yok. Tam bir gençlik dizisi idi. Gençleri al, ilişkilerini tanımla, ahlaki pusulayı boz, sal çayıra takılsınlar şeklinde özetlenebilecek formatı ile oldukça güzel idare etti, ama yüzeysellik had safhada idi onda da…

Burda –bestseller olmasını anlayamadığım– roman uyarlaması dizimiz Gossip Girl‘e dönelim.
The OC’den şatafatlı yaşamlar, güzel soundtrack ve hoş göndermeleri alalım. One Tree Hill‘den karakter ve senaryo kısmı diyebiliriz –ki romandan uyarlanmış olması ekstra artıdır bu hususta– ve Dawson’s Creek‘ten de insanı mutlu eden “gençlik, heyooo coşku doluyuz” kısmını ekledik mi elimizde mükemmel karışım bulunuyor.

Artı Chuck Bass diye bi karakter var bu dizide ki bu kadar muazzam bir şerefsiz tanımı yoktur ne yunan mitolojisinde ne rus edebiyatında.

Bu arada belirteyim, diziden Gossip Girl olayını çıkarın, dizide nerdeyse hiç bi’ şey değişmez. “Dedikoducu kız ne be izlemem ben bunu” demeyin diye şeyediyorum. Ya da izlemezseniz izlemeyin, bana ne be…

You know you don’t even like me
XOXO, Homo Boy

[ gossipgirl izleyen ve tıpkı onun gibi blog tutan bir erkek olarak diziye uygun bitireyim dedim postu dgjaslkgşlkfşksahbg. ]

Reklamlar

3 Yorum so far
Yorum bırakın

ay lav chuck bass

Yorum tarafından killer bunny

ikinci kapak One Tree Hill’den apart resmen..

Yorum tarafından perseverative

güzel ve doğru tespit.. hatırladım dediğiniz resmi..

Yorum tarafından sarunas jasikevicius
Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: